O nas


Oto my: Ola i Łukasz (alias Wydra i DJ), w (najlepszym!) wieku 30 lat z plusem, "sierotki" po korporacji, już w drugiej wielomiesięcznej podróży w poszukiwaniu nowych wrażeń i doświadczeń.

Cudowne przeżycia podczas kilkutygodniowej podróży do Wietnamu i Kambodży w 2013 r. (których nie umniejszył nawet nadciągający do Wietnamu prosto na nas supertajfun Hayian) sprowadziły nas w maju 2015 ponownie do Azji - na kontynent który pokochasz, bądź znienawidzisz. Na pewno nie da się być wobec Azji obojętnym - chociaż sprowadzanie krajów (nawet w jednym regionie, czyli Azji Południowo-Wschodniej, gdzie się zbazowaliśmy) do wspólnego mianownika byłoby dużym nadużyciem, tak są różnorodne i na swój sposób bogate. Przyjechaliśmy wtedy na dłużej, zafascynowani pięknem natury, egzotyką, ciepłem bijącym od mieszkańców, tradycją i kulturą. Tamta podróż przeciągnęła się do 14 miesięcy, podczas których odwiedziliśmy 10 krajów, dziesiątki regionów i setki miejsc.

Od kwietnia 2018 r. znowu jesteśmy w podróży. Kontynuujemy zapoznawanie się z ludźmi, zwyczajami, przyrodą, próbujemy odnaleźć się (z różnym skutkiem) jak "swoi" wśród miejscowych (opalenizna i podstawy lokalnego języka pomagają). Dokładnie tak jak lubimy. Blisko ludzi i natury, z dala od odgrodzonych turystycznych enklaw (choć  popularnych wśród turystów miejscowości wcale nie unikamy).

Mamy naturę podróżników. Przez ostatnie lata udało nam się odwiedzić wiele cudownych miejsc na 5 kontynentach (a ciągle jeszcze 2 przed nami!). Nazwa naszego bloga sugeruje, jakie miejsca są w centrum naszego zainteresowania: egzotyka i ciepły klimat. Ale dla cudnych doświadczeń jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele (przypominam sobie nocleg w namiocie przy temperaturze 8 stopni C w Norwegii - było warto!). Niech więc nie będzie zdziwieniem dla nikogo nasz wypad w Himalaje i zetknięcie oko w oko z ujemnymi temperaturami i - być może - Yeti. To takie nasze "zimowe ferie".

Zapraszamy do śledzenia naszych przygód. Oprócz relacji z podróży, zdjęć, informacji praktycznych (które mamy nadzieję okażą się pomocne tym, którzy pójdą w nasze ślady), przedstawiamy nasze obserwacje, spostrzeżenia i komentarze o życiu, zwyczajach - o wszystkim co nas otacza w nowej rzeczywistości.

Obecnie jesteśmy w Australii: sierpień-listopad 2019

Wcześniej:
Indonezja (Bali, Nusa Lembongan, Nusa Ceningan, Nusa Penida): lipiec-sierpień 2019


Wietnam: kwiecień-lipiec 2019
Tajlandia: marzec-kwiecień 2019
Wietnam: luty-marzec 2019Malezja - grudzień 2018-luty 2019

Indie - październik-listopad 2018Nepal - wrzesień-październik 2018Tajlandia (Bangkok, Pattaya) - lipiec-sierpień 2018

Malezja (Wyspa Langkawi i Kuala Lumpur) - kwiecień-czerwiec 2018
Wcześniej: wyspa Phuket (Tajlandia) - czerwiec-lipiec 2016Wcześniej: wyspa Bali (Indonezja) - czerwiec 2016Wcześniej: wyspa Flores (Indonezja) - maj 2016
Wcześniej: malezyjska część Borneo (Kuching - stan Sarawak, Kota Kinabalu - malezyjski Sabah, terytorium federalne Labuan) - marzec-maj 2016Wcześniej: Tajwan (marzec 2016)
Wcześniej: Hong Kong (luty 2016)Wcześniej: Sri Lanka (luty 2016)
Wcześniej: Kuala Lumpur, Malezja (styczeń 2016)Wcześniej: południowo-wschodnie wybrzeże Australii (styczeń 2016)


Wcześniej: Kuala Lumpur, Malezja (grudzień 2015)Wcześniej: wyspa Penang, Malezja (grudzień 2015)Wcześniej: Langkawi, Malezja (grudzień 2015)


Wcześniej: Koh Lanta, Tajlandia (listopad 2015)
.

Wcześniej: północ Tajlandii (Chiang Mai, Pai), Bangkok oraz wyspy Koh Samui i Phuket (październik-listopad 2015)Wcześniej: Indonezja, wyspy Bali i Lombok - wrzesień 2015Wcześniej: Indonezja, wyspa Jawa (Yogyakarta i wulkan Bromo) - sierpień 2015
Wcześniej: Filipiny, wyspa Siquijor (lipiec/sierpień 2015)
Wcześniej: Singapur (lipiec 2015)

Wcześniej: Malezja (część kontynentalna na Półwyspie Malajskim) - czerwiec/lipiec 2015
Wcześniej: Filipiny, wyspa Panglao w regionie Central Visayas (maj-czerwiec 2015)
Łączna liczba wyświetleń