Piękne oblicze Cejlonu
Tanie zwiedzanie Australii
Indonezyjskie Bali
Tajlandia - Koh Lanta
Komodo - warany i nie tylko
Langkawi jak z pocztówki
Indonezja - Wyspy Gili
Siquijor - wyspa ognia
Anda - nieodkryta perła Boholu
Australia - Great Ocean Road

O nas


Oto my: Ola i Łukasz (alias Wydra i DJ), w (najlepszym!) wieku 30 lat z plusem, sierotki po korporacji, w podróży życia w poszukiwaniu nowych wrażeń i doświadczeń.

Cudowne przeżycia podczas kilkutygodniowej podróży do Wietnamu i Kambodży w 2013 r. (których nie umniejszył nawet nadciągający do Wietnamu prosto na nas supertajfun Hayian) sprowadziły nas ponownie do Azji - na kontynent który pokochasz, bądź znienawidzisz. Na pewno nie da się być wobec Azji obojętnym - chociaż sprowadzanie krajów (nawet w jednym regionie, czyli Azji Południowo-Wschodniej, gdzie się zbazowaliśmy) do wspólnego mianownika byłoby dużym nadużyciem, tak są różnorodne i na swój sposób bogate. Tym razem przyjechaliśmy na dłużej, zafascynowani pięknem natury, egzotyką, ciepłem bijącym od mieszkańców, tradycją i kulturą. Kontynuujemy więc zapoznawanie się z ludźmi, zwyczajami, przyrodą, próbujemy odnaleźć się (z różnym skutkiem) jak "swoi" wśród miejscowych (opalenizna pomaga). Dokładnie tak jak lubimy. Blisko ludzi i natury, z dala od odseparowanych turystycznych enklaw (choć nie należy tego interpretować jako krytyki zorganizowanych wyjazdów turystycznych - sami zresztą w wielu takich braliśmy udział, czerpiąc z nich wielką przyjemność).

Mamy naturę podróżników. Przez ostatnie lata udało nam się odwiedzić wiele cudownych miejsc na 5 kontynentach (a ciągle jeszcze 2 przed nami!). Nazwa naszego bloga sugeruje, jakie miejsca są w centrum naszego zainteresowania: egzotyka i ciepły klimat. Ale dla cudnych doświadczeń jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele (przypominam sobie nocleg w namiocie przy temperaturze 8 stopni C w Norwegii - było warto!). Poza tym nigdzie nie znaleźliśmy cieplejszej atmosfery niż w wiosce Św. Mikołaja na kole podbiegunowym w Finlandii.

Zapraszamy do śledzenia naszych przygód. Oprócz relacji z podróży, zdjęć, informacji praktycznych (które mamy nadzieję okażą się pomocne tym, którzy pójdą w nasze ślady), przedstawiamy nasze obserwacje, spostrzeżenia i komentarze o życiu, zwyczajach - o wszystkim co nas otacza w nowej rzeczywistości.

Obecnie jesteśmy w Malezji (Wyspa Langkawi) - kwiecień 2018
Wcześniej: wyspa Phuket (Tajlandia) - czerwiec-lipiec 2016Wcześniej: wyspa Bali (Indonezja) - czerwiec 2016Wcześniej: wyspa Flores (Indonezja) - maj 2016
Wcześniej: malezyjska część Borneo (Kuching - stan Sarawak, Kota Kinabalu - malezyjski Sabah, terytorium federalne Labuan) - marzec-maj 2016Wcześniej: Tajwan (marzec 2016)
Wcześniej: Hong Kong (luty 2016)Wcześniej: Sri Lanka (luty 2016)
Wcześniej: Kuala Lumpur, Malezja (styczeń 2016)Wcześniej: południowo-wschodnie wybrzeże Australii (styczeń 2016)


Wcześniej: Kuala Lumpur, Malezja (grudzień 2015)Wcześniej: wyspa Penang, Malezja (grudzień 2015)Wcześniej: Langkawi, Malezja (grudzień 2015)


Wcześniej: Koh Lanta, Tajlandia (listopad 2015)
.

Wcześniej: północ Tajlandii (Chiang Mai, Pai), Bangkok oraz wyspy Koh Samui i Phuket (październik-listopad 2015)Wcześniej: Indonezja, wyspy Bali i Lombok - wrzesień 2015Wcześniej: Indonezja, wyspa Jawa (Yogyakarta i wulkan Bromo) - sierpień 2015
Wcześniej: Filipiny, wyspa Siquijor (lipiec/sierpień 2015)
Wcześniej: Singapur (lipiec 2015)

Wcześniej: Malezja (część kontynentalna na Półwyspie Malajskim) - czerwiec/lipiec 2015
Wcześniej: Filipiny, wyspa Panglao w regionie Central Visayas (maj-czerwiec 2015)
Łączna liczba wyświetleń